اول روانکار

روغن واسکازین

روغن دنده یا روغن واسکازین گیربکس روغنی است که به صورت ویژه برای روانکاری و انتقال حرکت در چرخ دنده‌های گیربکس‌ها و دیفرانسیل اتومبیل ها، کامیون‌ها و سایر ماشین آلات صنعتی تولید و عرضه می‌گردد. روغن واسکازین گیربکس معمولا دارای ویسکوزیته بالایی است و حاوی ترکیبات ارگانوسولفور می‌باشد. واسکازین یک لغت روسی است و معادل انگلیسی آن همان Gear Oil می‌باشد که در گیربکس و دیفرانسیل خودروها استفاده می‌شود و با روغن موتور کاملا تفاوت دارد.

روغن واسکازین

بهترین روغن واسکازین

هنگام انتخاب و یا خرید روغن واسکازین گیربکس باید نکات ضروری که در زیر به آن اشاره شده است را مد نظر داشته باشید:

۱- نوع گیربکس: جنس فلز بکار رفته درچرخ دنده ها، باز یا بسته بودن محفظه گیربکس، ویژگی کشویی‌ها و… در انتخاب و خرید روغن واسکازین تاثیر بسزایی دارد.

۲- شرایط عملیاتی: میزان دمای عملیات، میزان بار، میزان لرزش و ضربه، میزان سایش و فشار که در انتخاب روغن واسکازین تعیین کننده می‌باشد.

۳- عوامل محیطی: رطوبت، گرد و غبار و یا سایر عوامل محیطی که در طول عمر روغن واسکازین تاثیر بسزایی دارند.

۴- شرایط نگهداری: روغن واسکازین سنتتیک که فاصله تعویض آن طولانی مدت باشد و سطوح بالایی از ایمنی و سلامت قطعات را تضمین کند، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. بنابراین بحث نگهداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

معمولا اکثریت روغنهای گیربکس دستی و دیفرانسیلها، حاوی مواد افزودنی EP و مواد افزودنی antiwear برای بالا بردن استحکام قطعات درگیرشونده با عملکرد کشویی چرخ دنده‌های هیپوئید هستند. مواد افزودنی EP حاوی ترکیبات فسفر و گوگرد هستند. فیلم مربوط به واسکازین گیربکس از شرکت بین المللی شِورون

جهت مشاوره و خرید روغن واسکازین گیربکس و دیفرانسیل و دریافت آخرین قیمت روغن واسکازین با کارشناسان ما تماس بگیرید. شرکت اول روانکارسار نماینده برند SAR Lubricants در ایران، تولید و تامین کننده انواع روغن و گریس صنعتی

۰۲۱-۷۱۱۹۶