دسته بندی محصولات

روغن موتور دیزلی | روغن موتور ماشین سنگین | اول روانکار سار

روغن موتور دیزلی چیست؟

به دلیل وجود فشار بالا در موتورهای دیزلی، انتخاب روغن موتور دیزلی از اهمیت بالای برخوردار است. انتخاب صحیح این نوع روغن موتور موجب می شود تا موتورهای دیزلی که معمولا به نگهداری و تعمیر بیشتری نیاز دارند، درست کار کرده و عملکرد مناسبتری داشته باشند. در انتخاب یک روغن موتور دیزلی خوب باید از سازگاری آن با موتور اطمینان حاصل شود.

روغن موتور دیزلی و روغن موتور بنزینی هردو دارای روغن پایه بوده و از این لحاظ به هم شبیه هستند. اما چیزی که این دو را از هم متمایز می کند، افزودنی های مخصوصی است که در هر یک از آنها بکار می رود. به دلیل کار کرد در شرایط سخت موتورهای دیزلی و جذب کربن بیشتر، از افزودنی های ضد سایش بیشتری در روغن موتور دیزلی استفاده می شود. همچنین روغن موتورهای دیزلی نسبت به روغن موتورهای بنزینی ویسکوزیته بالاتری دارند. 

کاربردهای روغن موتور دیزلی

این نوع روغن ها معمولا در موتورهای دیزلی معمولی و توربو شارژ، کامیونها، لوکوموتیو ها، کشتی های باربری، ماشینهای راهسازی، و قایق های ماهیگیری و همچنین در برخی موارد در موتورهای تولید برق نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 روغن موتورهای دیزلی یا بصورت مالتی گرید و یا بصورت مونوگرید تولید می شوند و مطابق با استاندارد API در سطوح مختلف CI.CH.CF.CD.CC در شرکت SAR Lubricants تولید و عرضه می گردند. روغن موتورهای دیزلی با سطح کیفیت  برای استفاده در موتورهای طراحی شده سال ٢٠٠٢ به بعد مناسب می باشد و کیفیت بهتری نسبت به سایر سطوح دارند.و نیز دارای زمان تعویض بسیار طولانی تری می باشند.

انتخاب روغن موتور دیزلی مناسب

ویسکوزیته:
درجه ویسکوزیته مهمترین خصوصیتی است که در نگاه اول باید به آن توجه کرد. انتخاب روغن موتور دیزلی با ویسکوزیته مناسب باعث عملکرد بهتر موتور حتی در فشارهای بالا می شود.
 
قابلیت پاک سازی:
یکی از عواملی که باعث بالارفتن کارایی موتورهای دیزلی و همچنین طول عمر آن می شود، قابلیت تمیزکنندگی و پاکسازی روغن موتور می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

قابلیت سازگاری:

مطابق با توضیحاتی که در ابتدای این مطلب گفته شد، روغن موتور دیزلی دارای خصوصیات منحصر به فرد نسبت به روغن موتور بنزینی میباشد تا با قطعات موتور سازگار باشد. قطعا یکی دیگر از فاکتورهای مهم انتخاب این روغن ، سازگاری با موتور خودروی دیزلی شما می باشد.

قابلیت ضد سایش:

به دلیل فشار زیاد در موتورهای دیزلی، محافظت از قطعات در برابر سایش از وظایف روغن موتور می باشد که باید مد نظر قرار گیرد.

عملکرد مناسب:

روغن موتور با کیفیت، باید مصرف سوخت شما را کاهش می دهد.

روغن موتور دیزلی

 

طبقه بندی موتورهای دیزلی: 

CJ-4

در سال 2006 برای موتور های سرعت بالای چهار زمانه معرفی شده است. این روغن موتور طراحی شده تا استانداردهای تولید آلایندگی مدل سال 2007 در اتوبانها را دارا باشد. روغن های CJ-4 برای استفاده در تمام انواع موتور های دیزل با دامنه آلایندگی سولفور در گازهای خروجی از اگزوز تا 500 ppm (از نظر وزن 050%) طراحی شده اند. 

روغن های CJ-4 در حفظ و پایداری سیستم کنترل انتشار آلایندگی از قبیل فیلتر هایی با منافذ بسیار ریز و دیگر سیستمهای پیشرفته کنترل گازهای خروجی اگزوز بکار می روند تاثیر گذار هستند. حفاظت مطلوب برای کنترل ذرات سمی که در کاتالیزور بلوکه شده و ذرات رسوبی ریزی که از خوردگی موتور تولید شده ایجاد می کند. این روغن موتور موجب پایداری دما در پیستون ها می گردد و همچنین مانع از مسدود شدن سیستم کنترل دود، کاهش ضخامت اکسید ها، کف کردن و افت غلظت ناشی از شکست می شود. روغن های API CJ-4 از حد معیار های عملکرد Cl-4 PLUS, Cl-4, CH-4, CG-4 , و CF-4 فراتر رفته و میتوانند به طور موثری موتور های نیازمند سرویس این نوع API را روغن کاری نمایند در صورت استفاده از روغن CJ-4 با سوخت دارای سولفور بالاتر از 15 ppm در ارتباط با فاصله سرویس با کارخانه سازنده موتور مشورت نمایید.

CI-4

معرفی شده در سال 2002 برای استفاده در موتور های چهار زمانه سرعت بالا. این روغن مطابق با استانداردهای آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز وضع شده ، سال 2004 طراحی شده. روغن های CI-4 طراحی شده در سال 2002. روغن هایCI–4 بگونه ی طراحی شده اند که طول عمر موتور هایی که با سیستم گردش دوباره گازهای خروجی(EGR ) را حفظ می نمایند. همچنین CI-4 با هدف استفاده از سوخت گازوئیل که حداکثر حاوی 5/0 % وزنی گوگرد هستند، طراحی شده اند. قابل استفاده به جای روغن های دارای رتبه بندی CD, CE, CF-4, CG-4 و CH-4 هستند. بعضی از روغنهای دارای رتبه بندی CI-4 ممکن است دارای رتبه CI-4 plus نیز باشند.
 
CH-4
معرفی شده در سال 1608 طراحی شده برای موتور خودروهای چهار زمانه سرعت بالا جهت تطبیق با استانداردهای خروجی اگزوز وضع شده در سال 1608. فرموله شده جهت استفاده با سوخت های دیزل (گازوئیل)حاوی 5/.% وزنی گوگرد قابل استفاده بجای روغن های با رتبه بندهای CD، CE ، CF-4 و CG-4.
 
 
 
 
 
 
 - 
نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETLUBE 10, 20, 30, 40 & 50   ..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETLUBE 10w40   کد محصول: AE0..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETLUBE 15w40   کد محصول: AE0..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETLUBE 20w50   کد محصول: AE0..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETLUBE HD 15w40 این روغن برای رفع نیازهای ..
تماس بگیرید
Fleetlube-HD-15w40 روغن SAR Fleetstar 15w40 طراحی شده برای موتورهای بنزینی و دیزلی دارای..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETSTAR 15w40   کد محصول: AE0..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETSTAR PERFORMANCE PLUS E9 10w30   ..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETSTAR PERFORMANCE PLUS E9 15w40   ..
تماس بگیرید
Fleetstar Premium 15w40  از آخرین نسلهای روغن موتور دیزلی با کارایی سنگین ، تولید شرکت ا..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی سنگین SAR Lubricants FLEETSTAR PREMIUM 15w40   کد محصول:&..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی فوکس TITAN CARGO LDF SAE 10W-40 ..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی فوکس TITAN CARGO MAXX SAE 10W-40 ..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی فوکس TITAN CARGO MAXX SAE 5W-30 ..
تماس بگیرید
روغن موتور دیزلی فوکس TITAN CARGO MC SAE 10W-40 ..
تماس بگیرید