دسته بندی محصولات
آخرین محصولات
3,000,000تومان
2,776,500تومان
2,720,000تومان
2,670,000تومان
3,380,000تومان
3,760,000تومان
3,335,000تومان
2,900,000تومان
2,520,000تومان
2,720,000تومان
2,780,000تومان

روغن سیلیکون | خرید روغن سیلیکون | قیمت روغن سیلیکون

روغن سیلیکون

 

روغن سیلیکون به دلیل خصوصیات وِیژه ای که دارد از جمله ساختار زنجیره ای پلیمری، پایداری حرارتی بسیار بالا، مقاومت بالا در برابر فشار، عایق الکتریکی و غیر قابل اشتعال بودن، مصارف تجاری بسیار زیادی دارد. روغن سیلیکون در صنایع آزمایشگاهی، غذایی، فضایی، پزشکی، اتومبیل ، نفت و گاز و بسیاری موارد دیگر بسیار مورد توجه قرار دارد.

چسبندگی بسیار متغیر، غیر سمّی بودن، خاصیت کف زدایی ، پایین بودن فشار بخار، نقطه جوش بالا از دیگر دلایل پرکاربرد بودن این نوع روغن بشمار می آید.

روغن سیلیکون - شرکت اول روانکار سار

خواص بی همتای سیلیکون ها

روغن های سیلیکون علی رغم وجود آنالوگهای کربنی، غیرقابل اشتعال هستند و عایق های الکتریکی بسیار خوبی هستند. 

روغن سیلیکون به دلیل دارا بودن پایداری زیاد در دماهای بالا و در کشش سطح پایین ، خاصیت غیر سمی بودن و قدرت پخش زیاد مشهور است. این روغن ترکیبی از  پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) بهمراه دیمتیکون و سیموتیکون (simethiconedimethicone) می باشد.

از این رو به دلیل خاصیت بی نظیری مانند عدم سمی بودن، خاصیت روانکاری بالا و ساختار ماندگار ویسکوزیته و ضد کف بودن در محصولات صنعتی از جمله عایق های الکتریکی ، آزمایشگاه ها و غیره استفاده می شود.

از رایج ترین روغن های سیلیکون، ترکیبات پلی سیلوکسان خطی هستند که در زنجیره های مارپیچی قرار گرفته و به راحتی روی یکدیگر می لغزند.

این ماده به دلیل بهبود عملکرد روانکاری در سیستمهای مکانیکی مانند رزین ، فیلم ، ماهواره و وسایل نقلیه فضایی همیشه انتخاب اول می باشد.

موادی که در این بررسی قرار میگیرند، از قبیل پلی متیل هیدروژن سیلوکسان ، روغن آمینو سیلیکون ، روغن فنیل متیل سیلیکون ، روغن وینیل سیلیکون و روغن هیدروژن سیلیکون، در زمینه های مختلف صنایع از ویژگی های قابل توجه و بالقوه ای برخوردار هستند و همچنین برای بازدهی و نتیجه بهتر، از ترکیبات مصنوعی برای خواص مختلف در این روغن استفاده شده است.

برای دریافت مشاوره و خرید روغن سیلیکون با شماره های زیر تماس بگیرید:

021-71196

روغن سیلیکون - اول روانکار سار

ویژگی روغن سیلیکون

 

مقاومت در برابر حرارت

روغن های سیلیکون پایداری حرارتی عالی در دماهای بالا ارائه می دهند. ماده غالب، پلی دی متیل سیلوکسان می باشد، اما گروه های آلی دیگر (فنیل ، وینیل ، اپوکسید یا آمینو) را می توان به پلیمر سیلوکسان اضافه کرد که در برخی موارد ویژگی ها یا واکنش پذیری خاصی را ارائه دهد.

سیلیکونها در برابر اکسیداسیون حرارتی نیز بسیار پایدار هستند. به عنوان مثال، مایع دی متیل سیلیکون DM-FLUID در صورت قرار گرفتن در معرض دما تا 150 درجه سانتیگراد در معرض هوا ، تقریباً بدون تغییر باقی می ماند.

 

مایع متیل فنیل سیلیکون مقاومت بهتری در برابر گرما نسبت به مایع دی متیل سیلیکون دارد و می تواند برای مدت طولانی در محیط هایی که دمای آنها به 250 درجه سانتیگراد می رسد مورد استفاده قرار گیرد.

مقاومت در برابر دمای پایین

مایع سیلیکون از مقاومت بسیار عالی در برابر دمای پایین برخوردار است. DM-FLUID حتی در دمای 50- درجه سانتی گراد نیز سیال است. مایع متیل فنیل سیلیکون برای کاربردهایی که در دمای منفی صفر درجه طراحی شده اند، تولید شده است، بنابراین حتی در محیط هایی با دمای 65- درجه سانتیگراد نیز مایع می ماند. از آنجا که دمای پایین تأثیر خیلی کمی بر ویسکوزیته دارد ، این محصول برای کاربردهای مناطق سردسیر مناسب هستند.

ویسکوزیته ثابت

مایع سیلیکون به دلیل تغییر دما ، تغییر کمی در ویسکوزیته از خود نشان می دهد. بنابراین برای استفاده به عنوان روغن ابزار در تجهیزات هواپیما، اتومبیل و قطار و سایر کاربردهایی که از خواص چسبناک سیلیکون استفاده می کنند ایده آل است.

محصولات کم چسبندگی (10 میلی متر مربع در ثانیه و کمتر) محصولات DM-FLUID دارای مزیت تغییر ویسکوزیته وابسته به دما نسبت به روغنهای معدنی و مصنوعی معمولی یا سایر مایعات سیلیکونی می باشد.

برای سفارش و خرید انواع روغن سیلیکون با کارشناسان فروش تماس بگیرید:

021-71196

خرید روغن سیلیکون - شرکت اول روانکار سار

خاصیت هدایت حرارتی

هدایت حرارتی مایع دی متیل در روانکار سیلیکون پایین تر از ترکیبات آلی معمولی است (تقریباً مشابه با بنزن و تولوئن) و تقریباً 25٪ از آن را آب تشکیل داده است. اگرچه هدایت حرارتی با ویسکوزیته بالاتر افزایش می یابد، اما در ویسکوزیته های بالاتر از 100 mm2 / s تقریباً ثابت می شود.

پایداری شیمیایی

مایع سیلیکون تقریباً از نظر شیمیایی بی تاثیر می باشد و تقریباً توسط 10٪ محلول های آبی قلیایی یا 30٪ محلول های آبی اسیدی در دمای محیط بی تاثیر نیست. با این وجود، حتی اگر مقدار کمی از اسیدها یا قلیاها در دماهای بالا معرفی شوند، ویسکوزیته افزایش می یابد و حالت ژلاتینی بوجود می آید. مایع سیلیکون نسبت به وجود آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و بیشتر فلزات دیگر تقریباً بی تأثیر می باشد. با این حال ، سرب ، سلنیوم و تلوریم می توانند باعث ایجاد حالت ژلاتینی شود. بنابراین موقع تماس با دست، اقدامات احتیاطی انجام شود.

قیمت روغن سیلیکون - شرکت اول روانکار سار

قابلیت انتشار و عدم چسبندگی

استفاده از مایع سیلیکون در سطوح قالب مانع از چسبندگی سایر مواد می شود و از این طریق باعث روانکاری قالب می شود. مایعات سیلیکون به طور گسترده ای به عنوان مواد روانساز مورد استفاده قرار می گیرند زیرا از مقاومت در برابر حرارت عالی برخوردار هستند و قالب ها یا مواد قالب ریزی شده را آلوده نمی کنند.

خاصیت ضد کف

روغن سیلیکون در مقادیر اندک اضافه شده، عمل ضد دفاعی عالی دارد. مایع سیلیکون در درجه اول به عنوان دفع کننده کف روغن استفاده می شود.

خاصیت دفع آب

مایع سیلیکون همچنین دارای خاصیت دفع آب بسیار عالی می باشد. میزان دفع آب را می شود با زاویه تماس آن با آب مشخص کرد که برای DM-FLUID  بیش از 90 درجه می باشد. با استفاده از روش F-9W-9 یا DM-FLUID با استفاده از یک فرایند پخت گرمایی، می توان یک پوشش عالی و با دوام ضد آب را بدست آورد. از مایع سیلیکون نیز می توان برای بهبود سیالیت پودرها و جلوگیری از انعقاد(لخته شدن) استفاده کرد.
 

کاربرد روغن سیلیکون

 مصارف پزشکی

روغن سیلیکون در پزشکی مصرف بسیار بالایی دارد. در عمل های جراحی چشم بجای مایع زجاجیه برای درمان پارگی شبکیه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به دلیل خاصیت دفع رطوبت و آب و روان کنندگی عالی از روغن سیلیکون بعنوان ماده نگهدارنده تجهیزات و ابزارهای جراحی استفاده می شود.
 

تفاوت روغن سیلیکون با سیلیکون

سیلیکونها از اکسیژن ، هیدروژن و کربن ساخته می شوند. سیلیکونها با وزن مولکولی بالا حالت لاستیکی دارند در حالی که روغن سیلیکون با وزن مولکولی کم یک سیال سیلیکونی است. پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) یک سیلیکون معمولی است که معمولاً به دلیل خاصیت دفع آب از آن استفاده می شود.
 
 

روغن سیلیکون | روغن صنعتی | گریس صنعتی

 

نمایش:
مرتب کردن بر اساس: