اول روانکار

خرید روغن توربین

توربین‌های بخار و گاز در صنعت تولید برق از اهمیت بالایی برخوردار هستند. کارایی، عملکرد و راندمان این توربین‌ها تا حد زیادی به نوع کیفیت روانکارهای بکار رفته در آن‌ها بستگی دارد. برای رفع نیازهای تولیدکنندگان و دارندگان تجهیزات توربین، روغن های توربین باید ویژگی‌های برجسته‌ای ازجمله خاصیت ضد اکسیداسیون و طول عمر بالا باشند. دوام و طول عمر روغن توربین به عوامل بسیار بستگی دارد. عواملی مانند آب و هوا، ساعات کارکرد در شبانه روز، آلودگی و روش‌های نگهداری می‌توانند در طول عمر روغن توربین اهمیت بسیار بالایی داشته باشند. تولید کنندگان روغن های توربین برای توربین های گاز معمولا رقمی مثل ۵ تا ۱۵ سال را پیشنهاد می‌کنند.

روغن توربین

قابلیت روغن های توربین

روغن توربین برای طیف وسیعی از کاربردهای مختلف از جمله توربین های چند منظوره، توربینهای بخار، توربین های گردشی، کمپرسورهای هوا و هیدرولیک و دیگر مصارف صنعتی تولید می‌شود. در ادامه به قابلیت‌های جدید و پیشرفته عملکرد روغن های توربین که دوام و عمر طولانی دارند خواهیم پرداخت. برای دریافت قیمت روغن توربین با ما تماس بگیرید:
۰۲۱-۷۸۷۱۴
۰۲۱-۷۹۹۷۴۰۰۰
۰۲۱-۷۱۱۹۶

اهمیت انتخاب روانکار مناسب توربین ها

توربین ها معمولا تجهیزات غول پیکری هستند. تصور کنید تیغه‌های فولادی توربین ها با صدها تن وزن و با چرخش ۳۶۰۰ دور در دقیقه روی محوری قرار دارد که این محورها توسط بلبرینگ‌ها نگه داشته می‌شوند. روی سطح بلبرینگ‌ها لایه‌ای از روغن که ضخامت آن باریکتر از موی انسان است قرار گرفته و این فاصله بین محور و بلبرینگ را تشکیل می‌دهد. همانطور که متوجه شدید، روغن توربین انتخابی باید بسیار با کیفیت باشد تا تحمل وزن و فشار وارده را داشته باشد. بعنوان مثال برای یک نیروگاه برق که درآمد محدودی از تولید برق دارد، انتخاب روغن توربین بی‌کیفیت و نامناسب می‌تواند ضررهای مالی هنگفتی به بارآورد. بنابراین هنگام انتخاب و خرید روغن توربین برای توربین‌های بخار، گاز، هیدرولیک و توربین‌های مشتق از هوا، تضمین کیفیت باید بخشی از تعهدات تامین کننده روغن توربین باشد.

خرید روغن توربین

خصوصیات روغن های توربین

قبل از تهیه روانکار توربین ها، باید درک درست و تخصصی از خصوصیات فیزیکی و شیمیایی این نوع روغن ها در مقایسه با روانکارهای دیگر داشت. روغن مخصوص توربین های بخار، گاز و هیدرولیک معمولا از خانواده روغن های R&O هستند (Rust & Oxidation inhibited oil). یعنی روغن هایی که زنگ زدگی و اکسیداسیون را مهار می‌کنند. شکل هندسی توربین ها، دمای کارکرد، سیکل‌های عملیاتی متفاوت، روش‌های مراقبت و نگهداری و ضریب احتمال آلودگی سیستم، باعث می‌شود سیستم روانکاری توربین ها، نسبت به بقیه سیستم‌ها مانند موتورهای بنزینی و گازوئیلی، کاملا متفاوت باشد. توربین های گازی و توربین های بخار معمولا دارای ظرفیت بالایی در حدود حداقل ۱۰۰۰ و حداکثر ۲۰۰۰۰ گالن هستند، بنابراین روغن توربین می‌بایست طول عمر بالا و فاصله تعویض طولانی‌تری داشته باشد تا برای مجموعه صنعتی مقرون به صرفه باشد. برای سفارش و خرید روغن توربین با ما تماس بگیرید:
۰۲۱-۷۸۷۱۴
۰۲۱-۷۹۹۷۴۰۰۰
۰۲۱-۷۱۱۹۶