اول روانکار

روغن انتقال حرارت

روغن انتقال حرارت یکی از روانکارهای پر کاربرد در صنایع مختلف می‌باشد. روغن انتقال حرارت، دما را به منبع ذخیره منتقل نموده و بعد از مدتی آن را به مخزن تولید بخار انتقال می‌دهد. از این رو ویسکوزیته پایین و ظرفیت پایداری حرارتی بالا برای روغن انتقال حرارت یک مزیت عالی محسوب می‌گردد. روغن انتقال حرارت از پایداری بسیار خوبی در مقابل فشار و دمای بالا برخوردار هست. البته انتخاب روغن انتقال حرارت مرغوب در صنعت روانکاری بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
برای خرید انواع روغن حرارتی با کارشناسان شرکت اول روانکارسار تماس بگیرید:
۰۲۱-۷۸۷۱۴
۰۲۱-۷۹۹۷۴۰۰۰
۰۲۱-۷۱۱۹۶

معیارهای خرید روغن انتقال حرارت مناسب

انتخاب مایع انتقال حرارت برای سیستمهای مختلف مسئله پیچیده‌ای است که در آن باید معیارهایی همچون ثبات حرارتی، قابلیت پمپاژ عالی، فشار مورد نیاز و موارد دیگر را مورد بررسی قرار داد. این معیارها در نهایت باید منجر به منفعت اقتصادی و راندمان بالا برای مجموعه صنعتی شود.
قیمت روغن حرارتی (تماس بگیرید)

انتخاب روغن انتقال حرارت مناسب

معیارهای زیادی برای انتخاب روغن حرارتی وجود دارد به این دلیل که طیف گسترده‌ای از انواع روغنهای انتقال حرارت تولید می‌شود که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. اما چطور می‌توانیم مورد مناسب با سیستم خود را انتخاب کنیم؟ در زیر به چند معیار اصلی اشاره میکنیم که به شما کمک می‌کند تا برای خرید روغن حرارتی انتخاب بهتری داشته باشید:

در نگاه اول، آب برای انتقال حرارت، ماده ایده عالی به نظر می‌رسد. چون ظرفیت انتقال حرارت بسیار بالا و ویسکوزیته پایینی هم دارد و مهم‌تر از آن، بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. اما در دما و فشار بالا، قابلیت پایداری بسیار ضعیفی داشته و به سرعت تبخیر می‌گردد. ناگفته نمایند آب باعث خوردگی و فرسایش در لوله‌ها و سایر تجهیزات سیستم می‌شود که این خود از معایب بزرگ آن محسوب می‌شود. بنابر این روغنهای انتقال حرارت معدنی و سنتتیک جایگزین مناسبی هستند.

روغن انتقال حرارت

حفظ کیفیت روغن حرارتی

علم و آگاهی به اینکه چه فاکتورها و عواملی در پایین آمدن کیفیت انتقال سیالات دخیل هستند، میتواند در بالا بردن کیفیت روغن و کاهش اثرات منفی احتمالی در آن تاثیر گذار باشد. روغن انتقال حرارت ارگانیک همانند یک عامل قدرتمند عمل می‌کنند که در هر دو خصیصه شیمیایی و حرارتی بسیار پایدار هستند. با این وجود، این مایعات می‌توانند در مقابل نیروهای بسیار قدرتمند ساختار مقاومتی خود را از دست بدهند. راهکار مناسب در برابر این نیروهای قدرتمند و بالا نگه داشتن کیفیت روغن حرارتی در مقابل فشارهای بیش از حد، شناسایی نقاط قوت آن و مراقبت از محتویات آن است. این را باید مدنظر داشت که روغن حرارتی بکار رفته در سیستم، نباید دارای نقطه جوش پایین باشد. به این دلیل که هنگام تبادل حرارت در دماهای پایین، روغن انتقال حرارت تبخیر می‌شود و بخاراتی را در خود دستگاه ایجاد می‌کند که می‌تواند آسیب وارد کند.

ویژگی‌های روغن انتقال حرارت

• اکسیداسیون حرارتی عالی و پایدار
• کاهش لجن در رسوب حین عملیات روغنکاری
• محافظت عالی در برابر خوردگی و سایش
• دامنه عملیاتی وسیع دما و حرارت
• ویسکوزیته پایین
• پایداری حرارتی بالا
• نقطه اشتعال (آتش) بالا

روغن انتقال حرارت برای محافظت در برابر اکسیداسیون، زنگ زدگی و خوردگی تولید می‌شود که این امر باعث افزایش طول عمر سیستمهای انتقال حرارت می‌شود.

خرید روغن انتقال حرارت

شرایط تعویض روغن انتقال حرارت

بحث محافظت از تجهیزات که به بالا بردن راندمان کاری منجر می‌شود، مقوله بسیار مهمی است که یکی از مهمترین آن‌ها انتخاب مایع انتقال حرارت مناسب است. اما این تنها راهکار نیست بلکه اطمینان از انتخاب روغن انتقال حرارت مناسب برای کار، مستلزم نمونه برداری و تجزیه و تحلیل سالانه است و دانستن زمان تعویض آن. اکثر روغنهای انتقال حرارت با قابلیت طول عمر طولانی تولید می‌شوند اما بسته به زمان و دمای محیطی هر تجهیزاتی عمر واقعی سیال می‌تواند از سیستمی به سیستم دیگر بسیار متفاوت باشد.

دلایل عمده تعویض روغن های حرارتی

• ویسکوزیته بالا که باعث اختلال درعملکرد مایع انتقال حرارت در دمای پایین می‌شود
• آلودگی سیال انتقال حرارت در ترکیب شدن با مواد بیرونی
• افزایش هزینه‌های انرژی سیال قدیمی هم در هیتر (ورودی انرژی) و هم در پمپاژ
• تلفات راندمان انتقال حرارت که به طور بالقوه بر نرخ توان تاثیر می‌گذارد
برای خرید روغن انتقال حرارت با کارشناسان ما تماس بگیرید.