دسته بندی محصولات

بسته افزودنی روغن موتور بنزینی

افزودنی روغن موتور بنزینی

همانطور که میدانید روغن موتور نقش بسیار مهمی در کاهش اصطکاک قطعات خودرو، محافظت در برابر خوردگی و سایش، کمک به حفظ آلاینده ها، جلوگیری از تشکیل لجن و خنک نگه داشتن موتور خودرو ایفا می کند.

بسته افزودنی روغن موتور

اکثر روغن های موتور حاوی حدود 10 تا 30 درصد مواد افزودنی هستند. بدون مواد افزودنی، روغن قادر به انجام وظایف حیاتی خود نیست. فرسودگی، اکسیداسیون و تجزیه می تواند باعث فرسایش روغن در طول زمان شود.

انواع مختلف افزودنی روغن موتورهای بنزینی

روغنهای موتورهای بنزینی ترکیبی از روغن پایه و مواد افزودنی هستند.افزودنی ها بسته به نوع کارکرد موتورهای بنزینی، متفاوت می باشند.

افزودنی روغنهای موتور بنزینی می توانند شامل پاک کننده ها، افزودنی های ضد سایش، اصلاح کننده های اصطکاک، آنتی اکسیدان ها، بازدارنده های خوردگی، معلق کننده ها و بهبود دهنده های شاخص ویسکوزیته و غیره باشند.

انواع افزودنی بر اساس دسته بندی استاندارد API

روغن موتورهای بنزینی بر اساس استاندارد API که توسط انیستیتو نفت آمریکا ارائه شده، طبقه بندی می شوند. این طبقه بندی بر اساس آزمونهای اختصاصی بر روی خودروهای مختلف و طی شرایط و عملکرد موتور خودرو صورت می پذیرد.

گروهی که با حرف لاتین S بزرگ شروع می شود، گویای سطح کارایی موتورهای بنزینی می باشد که این سطح کارایی در کنار حروف کنار آنها بهبود می یابند.

بسته های افزودنی روغن موتورهای بنزینی نیز بر اساس همین استاندارد به روغن ها اضافه می شوند.

بسته افزودنی موتورهای بنزینی

استاندارد API برای روغن موتورهای بنزینی

 

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.