دسته بندی محصولات

بسته افزودنی روغن موتور دیزلی

بسته افزودنی روغن موتورهای دیزلی

قبل از اینکه در مورد بهترین بسته های افزودنی روغن موتور دیزلی صحبت کنیم، بهتر است بدانیم که دقیقا افزودنی های روغن موتور دیزلی چیست.

سوخت موتورهای دیزلی هنگام پالایش و تولید با عدد سِتان (Cetane) رتبه بندی می شوند. این اعداد نشان دهنده سرعت و تراکم سوخت برای احتراق است. 

عدد سِتان مشابه عدد اکتان در بنزین می باشد. هرچه عدد بالاتر، کیفیت سوخت بهتر.

افزودنی روغن موتور دیزلی

عملکرد بسته افزودنی روغن موتور دیزلی

موتورهای دیزلی با سوختی که عدد ستان آن بین 48 تا 50 باشد عملکرد بسیار خوبی دارند. عدد ستانِ پایین تر باعث تاخیر در احتراق و در نتیجه پایین آمدن راندمان موتور می شود.

بالابردن عدد ستان یکی از وظایف افزودنی هاست.

بسته افزودنی روغن موتور دیزلی علاوه بر بالا بردن عدد ستان که باعث سرعت در احتراق سوخت می شود، باعث روانکاری بهتر و حفاظت از اجزایی مانند پمپ و انژکتور می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، افزودنی روغن موتور دیزلی باعث بهبود مصرف سوخت و کاهش تولید گازهای گلخانه ای می شود.

انوع مختلف بسته افزودنی دیزلی

دو نوع افزودنی مربوط به موتورهای دیزلی که در سرمای شدید کار می کنند وجود دارد:

1- افزودنی ضد ژل:

در شرایط آب و هوایی بسیار سرد، سوخت موتورهای دیزل تمایل به تبدیل شدن به یک ژل مومی شکل و تقریباً چسبناک دارند که این امر می تواند جریان سوخت را محدود کرده و به طورجدی باعث آسیب شدید شود. افزودنی مخصوص آنتی ژل با جلوگیری از ژله ای شدن سوخت دیزلی به جلوگیری از این فاجعه کمک می کند.

2- افزودنی تثبیت کننده 

مانند همه سوختها و مایعاتی که درخودروها وجود دارد، سوخت دیزل پس از مدتی استفاده نشدن دچار تغییر و فساد می شود. به خصوص اگر در مخزن سوخت کامیون ساکن باشد و دماهای سرد و گرم متفاوت را تجربه کرده باشد. یک افزودنی تثبیت کننده خوب به جلوگیری از تخریب و غیرقابل استفاده شدن سوخت دیزلی کمک می کند.

طبقه بندی روغن موتورهای دیزلی

روغن موتورهای  دیزلی مطابق استاندارد API که توسط انیستیتو آمریکا ارائه می شود طبقه بندی شده اند.

حرف اول C لاتین نشان معرف روغن موتور دیزلی می باشد و حرف دوم کنار آن نشان دهنده فناوری آن روغن است. هرچه حروف بالاتر باشد فناوری جدید تر است.

استاندارد API برای روغن موتورهای دیزل

 

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.