دسته بندی محصولات
آخرین محصولات
3,000,000تومان
2,776,500تومان
2,720,000تومان
2,670,000تومان
3,380,000تومان
3,760,000تومان
3,335,000تومان
2,900,000تومان
2,520,000تومان
2,720,000تومان
2,780,000تومان
2,750,000تومان
تماس بگیرید
تماس بگیرید

روغن سیلیکون | خرید روغن سیلیکون | قیمت روغن سیلیکون

روغن سیلیکون

روغن سیلیکون به دلیل خصوصیات منحصر به فرد، از جمله ساختار زنجیره ای پلیمری، پایداری حرارتی بسیار بالا، مقاومت بالا در برابر فشار، عایق الکتریکی و غیر قابل اشتعال بودن، مصارف تجاری بسیار زیادی دارد. روغن سیلیکون در صنایع آزمایشگاهی، غذایی، فضایی، پزشکی، اتومبیل ، نفت و گاز و بسیاری موارد دیگر بسیار مورد توجه قرار دارد.

چسبندگی بسیار متغیر، غیر سمی بودن، خاصیت ضد کف زایی ، پایین بودن فشار بخار، نقطه جوش بالا از دیگر دلایل پرکاربرد بودن این نوع روغن بشمار می آید.

 

خواص بی همتای سیلیکون ها

روغن سیلیکون به دلیل دارا بودن پایداری زیاد در دماهای بالا و در کشش سطح پایین ، خاصیت غیر سمی بودن و قدرت پخش زیاد مشهور است. این روغن ترکیبی از  پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) بهمراه دیمتیکون و سیموتیکون (simethiconedimethicone) می باشد.

از این رو به دلیل خاصیت بی نظیری مانند عدم سمی بودن، خاصیت روانکاری بالا و ساختار ماندگار ویسکوزیته و ضد کف بودن در محصولات صنعتی از جمله عایق های الکتریکی ، آزمایشگاه ها و غیره استفاده می شود.

روغن سیلیکون به دلیل بهبود عملکرد روغن کاری در سیستمهای مکانیکی مانند رزین ، فیلم ، ماهواره و وسایل نقلیه فضایی همیشه انتخاب نخست می باشد.

موادی که در این بررسی قرار میگیرند، از قبیل پلی متیل هیدروژن سیلوکسان ، روغن آمینو سیلیکون ، روغن فنیل متیل سیلیکون ، روغن وینیل سیلیکون و روغن هیدروژن سیلیکون، در زمینه های مختلف صنایع از ویژگی های قابل توجه و بالقوه ای برخوردار هستند و همچنین برای بازدهی و نتیجه بهتر، از ترکیبات مصنوعی برای خواص مختلف در این روغن استفاده شده است.

 

ویژگی سیلیکون ها

 

مقاومت در برابر حرارت

مایع سیلیکون در برابر اکسیداسیون حرارتی بسیار پایدار است. به عنوان مثال، مایع دی متیل سیلیکون DM-FLUID در صورت قرار گرفتن در معرض دما تا 150 درجه سانتیگراد در معرض هوا ، تقریباً بدون تغییر باقی می ماند. مایع متیل فنیل سیلیکون مقاومت بهتری در برابر گرما نسبت به مایع دی متیل سیلیکون دارد و می تواند برای مدت طولانی در محیط هایی که دمای آنها به 250 درجه سانتیگراد می رسد مورد استفاده قرار گیرد.

 

مقاومت در برابر دمای پایین

مایع سیلیکون از مقاومت بسیار عالی در برابر دمای پایین برخوردار است. DM-FLUID حتی در دمای 50- درجه سانتی گراد نیز سیال است. مایع متیل فنیل سیلیکون برای کاربردهایی که در دمای منفی صفر درجه طراحی شده اند، تولید شده است، بنابراین حتی در محیط هایی با دمای 65- درجه سانتیگراد نیز مایع می ماند. از آنجا که دمای پایین تأثیر خیلی کمی بر ویسکوزیته دارد ، این محصول برای کاربردهای مناطق سردسیر ایده آل هستند.

 

ویسکوزیته ثابت

مایع سیلیکون به دلیل تغییر دما ، تغییر کمی در ویسکوزیته از خود نشان می دهد. بنابراین برای استفاده به عنوان روغن ابزار در تجهیزات هواپیما، اتومبیل و قطار و سایر کاربردهایی که از خواص چسبناک سیلیکون استفاده می کنند ایده آل است. محصولات کم چسبندگی (10 میلی متر مربع در ثانیه و کمتر) محصولات DM-FLUID دارای مزیت تغییر ویسکوزیته وابسته به دما نسبت به روغنهای معدنی و مصنوعی معمولی یا سایر مایعات سیلیکونی می باشد.

 

خاصیت هدایت حرارتی

هدایت حرارتی مایع دی متیل سیلیکون پایین تر از ترکیبات آلی معمولی است (تقریباً مشابه با بنزن و تولوئن) و تقریباً 25٪ از آن را آب تشکیل داده است. اگرچه هدایت حرارتی با ویسکوزیته بالاتر افزایش می یابد، اما در ویسکوزیته های بالاتر از 100 mm2 / s تقریباً ثابت می شود.

 

پایداری شیمیایی

مایع سیلیکون تقریباً از نظر شیمیایی بی تاثیر می باشد و تقریباً توسط 10٪ محلول های آبی قلیایی یا 30٪ محلول های آبی اسیدی در دمای محیط بی تاثیر نیست. با این وجود، حتی اگر مقدار کمی از اسیدها یا قلیاها در دماهای بالا معرفی شوند، ویسکوزیته افزایش می یابد و حالت ژلاتینی بوجود می آید. مایع سیلیکون نسبت به وجود آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و بیشتر فلزات دیگر تقریباً بی تأثیر می باشد. با این حال ، سرب ، سلنیوم و تلوریم می توانند باعث ایجاد حالت ژلاتینی شود. بنابراین موقع تماس با دست، اقدامات احتیاطی انجام شود.

 

خوردگی و تأثیر آن بر سایر مواد

 

مایع سیلیکون معمولا بر روی فلزات و سایر مواد تأثیر منفی ندارد. با این حال، ممکن است به دلیل آزاد شدن مواد پلاستیکی در هنگام قرار گرفتن در دمای بالا ، باعث کاهش حجم و وزن برخی ترکیبات لاستیکیو پلاستیکی شود. این گرایش مخصوصاً برای مایعات کم ویسکوزیته بسیار صادق است. بنابراین هنگام تماس مایع سیلیکون با مواد آب بندی لاستیکی، باید مراقبت های ویژه انجام شود.

 

کشش سطحی

کشش سطح مایع سیلیکون بسیار کمتر از آب یا روغنهای مصنوعی معمولی است.مایعات سیلیکون به راحتی بر روی سطوح مواد  مختلف پخش می شوند، بنابراین به عنوان مواد ترشح کننده، دفع کننده و مواد تشکیل دهنده مواد آرایشی کاربرد زیادی دارند.

 

(mN/m)کشش سطحی  

مایع

16 to 21

DM-FLUID

29.7

روغن معدنی

72

آب

 

قابلیت انتشار و عدم چسبندگی

استفاده از مایع سیلیکون در سطوح قالب مانع از چسبندگی سایر مواد می شود و از این طریق باعث روانکاری قالب می شود. مایعات سیلیکون به طور گسترده ای به عنوان مواد روانساز مورد استفاده قرار می گیرند زیرا از مقاومت در برابر حرارت عالی برخوردار هستند و قالب ها یا مواد قالب ریزی شده را آلوده نمی کنند.

 

خاصیت ضد کف

مایع سیلیکون در مقادیر اندک اضافه شده، عمل ضد دفاعی عالی دارد. مایع سیلیکون در درجه اول به عنوان دفع کننده کف روغن استفاده می شود.

 

خاصیت دفع آب

مایع سیلیکون همچنین دارای خاصیت دفع آب بسیار عالی می باشد. میزان دفع آب را می توان با زاویه تماس آن با آب مشخص کرد که برای DM-FLUID  بیش از 90 درجه می باشد. با استفاده از روش F-9W-9 یا DM-FLUID با استفاده از یک فرایند پخت گرمایی، می توان یک پوشش عالی و با دوام ضد آب را بدست آورد. از مایع سیلیکون نیز می توان برای بهبود سیالیت پودرها و جلوگیری از انعقاد(لخته شدن) استفاده کرد.

 

اثرات فیزیولوژیکی

مایع سیلیکون به طور کلی  از نظر فیزیولوژیکی تقریباً هیچ خطری برای افراد و حیوانات ایجاد نمی کند. محصولات کم چسبندگی ، بطوراستثناء ، DM-FLUID ، تقریبا بی ضرر است مگر در مواردی که مقادیر زیادی از آن استفاده شده باشد. بنابراین به طور گسترده ای در صنایع آرایشی و دارویی مورد استفاده قرار زیادی می گیرد.

 

خصوصیات الکتریکی

خواص الکتریکی مایع سیلیکون با توجه به تغییرات دما و فرکانس، بسیار پایدار است. همچنین در برابر تجزیه دی الکتریک بهتر از روغن معدنی مقاومت می کند. با این حال ، مانند روغنهای عایق معمولی، رطوبت روی خواص عایق الکتریکی مایع سیلیکون تأثیر می گذارد، بنابراین برای محدود کردن تماس با رطوبت، باید دقت کرد. قبل از استفاده از آن به عنوان عایق کاری روغن در ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا، باید مایعات سیلیکون را رقیق نمود.

 

مقاومت در برابر تنشهای برشی

مایع سیلیکون از مقاومت برشی بسیار بالایی برخوردار است و در برابر سرعت و بارهای زیاد و در برابر تخریب برشی مقاومت می کند،  به این معنی که عمر عملیاتی بالایی دارد. هنگامی که روغن های مصنوعی یا معدنی از شکاف های باریکی تحت فشار عبور می کنند، تنشهای برشی باعث از بین رفتن مولکول های روغن شده و در نتیجه منجر به کاهش ویسکوزیته می شود. در مقابل، با مایع دی متیل سیلیکون از ویسکوزیته های زیر 1000 میلی متر در ثانیه، تقریباً هیچ تغییری در ویسکوزیته مشاهده نمی شود. با این حال ، با محصولات ویسکوزیته بالا، بسته به سرعت برشی ممکن است افت ظاهری ویسکوزیته وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که این به دلیل تخریب مولکول ها نیست، بنابراین با حذف استرس برشی، ویسکوزیته به سطح اولیه باز می گردد. مقاومت برشی مایعات سیلیکون بیش از 20 برابر بیشتر از روغنهای با کیفیت بالا حتی روغن های پایه نفتی است.

 

تراکم پذیری

بر خلاف روغن معدنی، مایع سیلیکون از خاصیت تراکم پذیری بسیار بالایی  برخوردار است و در هنگام فشار، منعقد(لخته) نمی شود. مایع سیلیکون نسبت به روغنهای عایق بندی شده یا روان کننده های مصنوعی، از تراکم بسیار بالایی برخوردار است و از این رو برای استفاده به عنوان روغن دمپر بسیار مناسب می باشد.

 

انحلال پذیری

مایع سیلیکون در حلالهای هیدروکربنی مانند تولوئن ، زایلن ، لیگروئین و روانی معدنی و همچنین در هیدروکربنهای کلر دار بسیار حلال پذیر است. با این حال ، در اتانول ، متانول و آب قابلیت حلال پذیری ندارد.

 

روغن سیلیکون | روغن صنعتی | گریس صنعتی

 

نمایش:
مرتب کردن بر اساس: